czwartek, 26 listopada 2015

HOLIDAYS ARE COMING...

28 dni. 672 godziny. 40320 minut. 2419200 sekund.
Dokładnie tyle czasu zostało do rozpoczęcia świąt Bożego Narodzenia!
Dla każdego są to inne święta. Każdy inaczej je przeżywa...

Jedni obchodzą je tylko ze względu na to, że jest wolne od szkoły, czy pracy. Jest to dla nich czas do spotkania z rodziną, porozmawiania, dowiedzenia się co nowego u wszystkich słychać. Jest to czas, kiedy dostaną prezenty oraz sami wręczą je swoim bliskim.
Uważają, że to tradycja, aby spędzić te święta razem, dać sobie prezenty, podzielić się opłatkiem, czy nawet na stół wigilijny położyć 12 potraw oraz zostawić jedno miejsce wolne. Jednak mogą nie wiedzieć nawet po co to wszystko jest, od czego wzięło początek, dlaczego tak się robi...
Obchodzą te święta, bo tak robią wszyscy, robiono tak w ich domach rodzinnych, to i oni dalej tak robią...


Dla innych te święta są czymś cudownym. Jak co roku przeżywają to samo. Podczas adwentu wyrzekają się wielu rzeczy, nie mogą doczekać się już tego dnia, kiedy to małe dziecię Jezus ponownie zstąpi na ziemię. Przykrywając stół wigilijny kładą 12 potraw, co z jednej strony jest tradycją, jednak z drugiej pokazuje, że to właśnie dwunastu apostołów trwało przy Jezusie i zasiadło z nim do ostatniej wieczerzy. Zostawiają jedno miejsce wolne, wiedząc, że w każdej chwili może zapukać do ich drzwi osoba, która nie ma gdzie udać się na święta i wtedy należy ją przygarnąć. Dzieląc się opłatkiem składają sobie życzenia, potem spożywają wspólny, duży posiłek, a następnie całą rodziną udają się do kościoła na Pasterkę. 

Ktoś inny jeszcze może uważać święta za coś pośredniego miedzy moimi dwoma przykładami.
Jednak dla każdego święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Każdy odczuwa je inaczej oraz po swojemu je przeżywa i czeka na nie! 
Już właściwie od początku listopada można zauważyć w sklepach ozdoby świąteczne, a w telewizji reklamy, które wprowadzają nas w ten czas. Wszyscy próbują wykorzystać te święta jak najlepiej i pozyskać dzięki nim zysk! Proponują świąteczne zestawy, reklamują zabawki, które można kupić dla dzieci, dają wiele przecen, które przyciągają ludzi. No bo przecież to jest marketing! Ale jednocześnie wydaje mi się, że wszystkie te rzeczy wprowadzają nas powoli w te święta, niektóre reklamy pokazują rzeczy, o których nie należy zapominać, zwłaszcza w ten zimowy czas!! 
Dzięki temu wszystkiemu możemy powiedzieć, że czujemy magię tych świąt!


Szczerze powiedziawszy dla mnie czas świąteczny zaczyna się dopiero wtedy, kiedy wracając do domu robię sobie herbatę, zapalam świeczki, włączam komputer i od razu piosenki świąteczne i dopiero wtedy robię resztę czynności codziennych. Dopiero wtedy mogę powiedzieć, że zaczynam czuć magię świąt!

A jak jest u Was? Jak przeżywacie te święta? Czujecie już magię, czy jeszcze nie? 

5 komentarzy:

 1. Ładne zdjęcia :) Ja już z niecierpliwością czekam na święta! Uwielbiam ten magiczny klimat i spędzanie czasu z rodziną. Dlatego odliczam do świąt :D
  /Liseł
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. wchodzę na Twojego bloga, aby skontrolować, czy nie dodałaś czasem dzisiaj postu, zamiast wczoraj, patrzę, a tu jest taki cudowny post!
  Czytam kilka blogów i na sporej ilości trafiają się już posty o świętach Bożego Narodzenia, ale właściwie nigdzie nie był podjęty temat tego, że właśnie dla jednych jest to czas odpoczynku i robią tak, bo tak robiliśmy kiedyś, ale nie wiemy o co dokładnie chodzi, a dla innych jest to moment kiedy naprawdę każdy gest, czyn coś dla nich oznacza...
  Uważam, że jest to bardzo istotny temat, no bo kurcze... właściwie to nie wiem sama jak to ująć hahahaha!
  No, ale post jest znakomity, trochę jednak żałuje, ze nie ma tu wykonanych przez Ciebie zdjęć, albo Twoich zdjęć z jakąś stylizacją, ale mam nadzieję, że za tydzień to naprawisz!!! :D
  U mnie święta właściwie są tak pośrednie, stoję między dwoma tymi światami, ale sądzę, że z każdym rokiem jestem coraz blizej tego drugiego świata, tego bardziej religijnego! :)
  Pozdrawiam ggorąco i czekam na następny post!!!

  P.S. GRATULUJĘ STU OBSERWATORÓW!!! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. super blog ! obserwuje.
  brajank.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Święta są cudowne, uwielbiam je <3 Jeden z kilku dni w roku, w których mogę zobaczyć się z najbliższą rodziną razem, możemy porozmawiać, pośmiać się. I ten świąteczny klimat <3
  Mój kanał na yt
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektórzy nie doceniają świąt.. Ja chyba kiedyś też nie doceniałam. Musiało się coś wydarzyć aby to zrozumieć. Gdy pierwszy raz spędziłam święta w szpitalu to wiedziałam, że jest to najważniejszy czas w roku. :)

  MÓJ BLOG:)

  OdpowiedzUsuń