wtorek, 7 marca 2017

ENJOY LIFE

Ponad tydzień temu były jeszcze ferie. Czas wolności od szkoły, nauki i tych ciągłych kartkówek i sprawdzianów. Pomimo tego, że były to dwa tygodnie, to nie odczułam tego. Każdy dzień starałam się spędzić z bliskimi mi osobami, a w drugim tygodniu odbyłam podróż do Zakopanego. 
Jak mogliście już kiedyś przeczytać kocham góry zimą. Te widoki zapierają mi dech w piersi. Moje serce zostało całkowicie oddane polskim górą podczas zimy, gdy to wszystko jest pokryte białym śniegiem. Więc to nic dziwnego, że po raz kolejny odwiedziłam Zakopane. 
Dzięki temu wyjazdowi zbliżyłam się z osobami, z którymi tam spędzałam czas, jak i odnowiłam stare znajomości. 
Byłam naprawdę szczęśliwa i czerpałam radość z każdej tam przebytej chwili.
No właśnie. Czerpałam radość z każdej chwili. 
Ale czy może być tak zawsze?
Czy czerpać radość z mojego życia mogę tylko wtedy kiedy jestem na jakimś wyjeździe czy kiedy to mam wolne?
Przecież w całym roku takich chwil jest coraz mniej. Więc czy to oznacza, że zbliżam się do momentu kiedy każdy dzień będzie dla mnie szary i taki sam?
Czy popadnę w monotonność i przestanę cieszyć się życiem?
Czy to właśnie taki jest świat dorosłości, w który powoli wchodzę?
Nie musi tak być.
Każdy dzień może być dla mnie inny. Każdy moment i zdarzenie może być powodem, aby czerpać z tego wszystkiego radość. 
Pada dzisiaj deszcz.
Jeżeli go nie lubię, to wcale nie oznacza to tego, że będzie to zły dzień. Może warto założyć jakieś kalosze i poskakać w te kałuże? Cieszyć się tą pogodą i zrobić sobie taniec w deszczu czy nawet jakiś spacer i zobaczyć jak otoczenie zmienia się pod wpływem takiej ilości wody. 
Jest za bardzo słoneczny dzień.
Zamiast siedzieć w domu i na to narzekać wybierz się na spacer czy nawet jakąś sesje zdjęciową. Przecież to idealna pogoda na te rzeczy.
Zabierz znajomych i idźcie nad jakiś basen czy jezioro. Zabawcie się w wojnę na balony z wodą.
Czerp z tego radość!
Jest za zimno.
Ubierz się ciepło i w drodze do szkoły czy ze szkoły razem ze znajomymi zróbcie konkurs kto szybciej gdzieś dobiegnie. Przecież taka rywalizacja może sprawić Wam tak wiele radości, a przy okazji się ogrzejecie!
Jestem dzisiaj taka zmęczona.
Przed lekcjami spotkaj się ze swoimi przyjaciółmi, pożartujcie i zaraźcie się nawzajem pozytywną energią. Bo przecież w całej grupce bliskich Ci musi znaleźć się ktoś kto ma tego dnia dużo energii.
Albo po prostu wypij gorąco czekoladę, bo przecież czekolada działa na wszystko!
Tak wiele sytuacji, podczas których zawsze marudzimy. A przecież można to wszystko zamienić w radość i cieszyć się tym wszystkim. Po co mamy czekać na jakiś wyjazd w miejsce, które kochamy? Po co mamy czekać na czas wolny? Po co mamy czekać na cokolwiek innego?
Cieszmy się wszystkim w tym momencie, w tej chwili!
Zamieńmy smutek, monotonność i szarość dnia w coś pozytywnego, w coś dzięki czemu możemy być szczęśliwi.
Czerpmy radość z każdego dnia, każdej godziny czy nawet i sekundy!!
Niech całe życie będzie dla nas radosne i pełne szczęśliwych chwil. Jednak nie wystarczy na to czekać. Trzeba wziąć sprawę w swoje ręce i pomóc losowi sprawić, aby tak się stało. Bo przecież warto dbać o swoje szczęście. Więc  nawet teraz zamiast marudzić i narzekać na coś, uśmiechnij się i czerp radość z tego dnia.
Bo przecież warto.

3 komentarze:

  1. U mnie ferie skończyły się już 😁 jakieś 1.5 miesiąca temu 😁

    OdpowiedzUsuń
  2. super zdjęcia! obserwuje i pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdjęcia to 10/10 widać że osoba robiąca zdjęcia zna się na rzeczy. A propo postu ciekawe spostrzeżenia i masz rację należy cieszyć się z najmniejszych rzeczy nawet jeśli nie są na pierwszy rzut oka najlepsze z każdej rzeczy warto czerpać pozytywne strony bo zawsze takie są :D. W Polsce skupiamy się niestety na tych gorszych stronach :/. Życie jest za krótkie aby widzieć w nim negatywy.

    OdpowiedzUsuń