środa, 11 stycznia 2017

WINTER

Zima, śnieg, mróz...
Przez ostatnie kilka dni cały czas można usłyszeć te słowa. 
Tak, tak, mamy zimę! I to jaką zimę! 
Ulice i chodniki całe oblodzone, po bokach można zobaczyć biały puch. Ludzie spieszący się do pracy w szalikach, czapkach, rękawiczkach, cieplejszych kurtkach, o mało co nie przewracający się, bo na chodniku jest lód, a oni muszą jak najszybciej dojść do pracy, bo jest za zimno. Dzieci biegające i rzucające się śnieżkami czy lepiące bałwana. Młodzież pospieszająca do szkoły, bo po raz kolejny zamarzł autobus i spóźnią się na pierwszą lekcje...
To jest właściwie podstawowy widok tej zimy. Wszędzie śnieg, lód, temperatura dużo poniżej zera i spieszący się ludzie, każdy biegnący w kierunku znanym tylko dla siebie. Bo przecież nie można spóźnić się na lekcje czy zwolnić się z pracy, bo chcemy odpowiednio nacieszyć się zimą. Mamy obowiązki i musimy je wypełniać.
Ale przecież jeżeli jesteśmy dobrymi organizatorami swojego czasu to wystarczy nam go, aby wszystkim się nacieszyć.
Wystarczy tylko pomyśleć, zrobić coś dzisiaj, żeby jutro znaleźć czas na relaks, chwilę dla siebie czy wyjście na dwór, aby nacieszyć się zimą, której tak dawno nie było u nas w Polsce.
Bo przypomnijmy sobie, kiedy to ostatnio była tak mroźna i śnieżna zima?
Było to naprawdę dawno temu.
Mi udało się odpowiednio zagospodarować czas i znaleźć go trochę na wyjście na sanki, porzucanie się śnieżkami i zrobienie pamiętnej sesji zdjęciowej.
I jestem w stanie powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja! 
Pomimo tego, że w tym momencie jestem na granicy choroby, to gdybym jeszcze raz miała podjąć decyzje to podjęłabym taką samą.
Radość z jazdy na sankach przypomniała mi kiedy to kiedyś w dzieciństwie zbierało się w kilka osób i robiło kuligi, a najlepszym momentem było to, gdy spadałeś z tych sanek i wylądowałeś w śniegu.
Przypomniało mi to ile radości w dzieciństwie dawał nam śnieg i możliwość wyjścia na dwór.
A jak jest teraz? Czy cieszymy się z tego, że na drogach jest śnieg? Raczej nie, bo widzimy tylko negatywy takiej pogody.
A może trzeba na to popatrzeć z innej perspektywy?
 Zima jest naprawdę piękną porą roku, podczas której można przeżyć najfajniejsze momenty w naszym życiu. Dlatego można spróbować zorganizować sobie odpowiednio czas i wyjść na dwór, aby odpocząć i przypomnieć sobie nasze dzieciństwo!
Bo naprawdę warto!

4 komentarze:

 1. Uwielbiam zimę! Jak tylko pojawił się pierwszy śnieg to cieszyłam się jak dziecko! :D

  http://istotaludzkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. o tak! zima jest super, ale tylko w momentach kiedy możemy się nią cieszyć!
  no na przykład ja teraz, jak mam ferie, to jest super, bo całe dnie mogę spędzać na jakiś łyżwach, nartach i wgl i cieszyć się zimą!
  a jak chodzi się do szkoły to tylko chodniki całe w lodzie i wgl, ohhh, wtedy to przesrane!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post. :-) I przepiękne zdjęcia. Uwielbiam zimę. Jeśli potrzebujesz konto młodzieżowe zapraszam na konto

  OdpowiedzUsuń
 4. Nareszcie mamy prawdziwą zimę. Masz racje trzeba się nią nacieszyć !

  http://agnieszkaszz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń