poniedziałek, 12 stycznia 2015

PAGE 12 OF 365

Siemaelowitam!
Jest to mój pierwszy post w tym jakże uroczym 2015 roku! Mam nadzieję, że ten rok będzie jeszcze lepszy niż poprzedni! Można powiedzieć, ze każdy rok jest lepszy od poprzedniego, ale gorszy od następnego! Więc czekam z niecierpliwością na wydarzenia, które wydarzą się w tym roku! :D
Oczywiście stwierdziłam, że w tym roku muszę mieć jakieś postanowienie, bo nigdy go nie miałam. Moje postanowienie na ten rok to zdrowe odżywianie oraz ćwiczenia! Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać do końca!

No wiec w związku z tym, że zaczyna się ten nowy rok, to chciałabym napisać post o... byciu sobą! 
Być sobą - to znaczy iść własną drogą, naprzeciw krytyce innych ludzi. Zaakceptować swoją inność, a zarazem wyjątkowość!
Jeżeli wciąż dostosowujemy się do otoczenia, tracimy swój własny charakter. Człowiek, który ,,nakłada maski", nie jest sobą i udaję kogoś innego, według mnie jest tylko imitacją człowieka. 
Absurdalne jest to, że w naszym środowisku udajemy kogoś kim nie jesteśmy, wyłącznie po to, abyśmy zostali zaakceptowani, czy nie wyróżniali się z tłumu. Według mnie jest to zwykłe tchórzostwo. Boimy się pokazać innym swoje ,,prawdziwe oblicze", tylko dlatego, żebyśmy nie zostali przez nich odtrąceni i pozostali w grupie tych znanych, czy lubianych osób. Jednak nie jest ważne, to że udajemy kogoś i wtedy jesteśmy kojarzeni przez całą szkołę, czy nawet całe miasto. Najważniejsze jest to, abyśmy pozostali sobą, mieli przy sobie nawet mało osób, ale jedynie takich, którzy nas naprawdę szanują i są dla nas na zawsze!
To, że innym ludziom nie podoba się jak chodzisz ubrany, jakiej muzyki słuchasz, czy co robisz w wolnym czasie, nie oznacza, że masz to przerwać! Bo tutaj właśnie o to chodzi, by czuć się dobrze z sobą, a nie by jedynie podobać się innym! 
Nie przejmujmy się opinią innych!

8 komentarzy:

 1. Powiem bardzo szczerze, blog mi się spodobał więc zostanę na stałe! Bycie sobą jest faktycznie bardzo ważne, trafiłaś w sedno sprawy. Szukałam ostatnio posta o tym temacie i znalazłam :) Powodzenia z twoim postanowieniem i dalszym blogowaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. trzymam kciuki żebyś wytrwała w tym postanowieniu ;) http://creamshine.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze napisane! Trudno w teraźniejszym świecie być sobą... Jest to właściwie bardzo trudny temat, ale dobrze go podjęłaś! Dodaję do obserwowanych! :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Z ciekawością przeczytałam każdy post! Twój blog zapowiada się bardzo ciekawie i mam nadzieję, że uzyskasz sporą liczbę obserwatorów i ruszysz mocno z kopyta, bo zasługujesz na to, aby inni czytali to, bo pięknie piszesz! Co do moich spostrzeżeń czytając posty tematyczne lepiej czytało mi się te z muzyką, która pasowała! Było tak bardziej... no ładnie było! No, to chyba tyle! Mam nadzieję, że niedługo dodasz następny post! :D Czekam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje postanowienie to również ćwiczenie, jestem bardzo ciekawa czy mi się uda. Powodzenia :)
  zwyklyblog-zwyklejdziewczyny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. #true!
  zaobserwowałam!
  www.fashionfromart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładnie napisany post :)

  http://sapphireblog1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie w kazdej sytuacji niestety potrafie byc sb ;)

  OdpowiedzUsuń