niedziela, 13 września 2015

MEN AND WOMEN

Na ostatnich lekcjach języka polskiego w mojej klasie został poruszony dość interesujący temat. Otóż, jeżeli dziewczyna zmienia chłopaków jak rękawiczki, jest uważana, za tę puszczalską lub, jak to pani od polskiego powiedziała ladacznicę. Zaś jeśli to chłopak zmienia cały czas dziewczyny, to wszyscy uważają go za kogoś cudownego, takiego macho.

Czy według Was jest to dobre ocenianie?

Mój kolega wyrażając swoją opinie na ten temat powiedział : ,, Jeśli jeden klucz pasuje do wielu zamków to jest dobrym kluczem, ale jeżeli do jednego zamka pasuje wiele kluczy to już coś nie tak..."
Trochę prawdy jest w tym cytacie, ale czy to oznacza, że kobieta nie może mieć wielu chłopaków, ale na odwrót to wszystko jest w porządku?Moim zdaniem tutaj jest też brane pod uwagę postrzeganie kobiet i mężczyzn.
Kobieta jest uważana za kruchą, delikatną i uczuciową osobę. Uważa się, że jej miłość do jakiegoś chłopaka nie trwa tylko kilka dni, ale dużo więcej, więc nie zmienia tak szybko swojego obiektu westchnień.
Zaś mężczyzn postrzega się jako odważnych i twardych ludzi. Mówi się, że przelatują oni z kwiatka na kwiatek i nie są stali w swoich uczuciach.
I czy to właśnie to, określa nam stereotyp tych płci?
Czy jeżeli są one tak postrzegane, to nie ma osób, które odchodzą od tego?

Zawsze trafiają się jakieś wyjątki i to właśnie nie podoba się społeczności! Jeżeli ktoś jest wyróżniający się spośród wszystkich to od razu jest to obrażane lub komentowane w negatywny sposób.
Właściwie każda osoba jest inna i nie powinniśmy robić żadnych stereotypów. Każdy powinien stwierdzić, czy chcę mieć jedną dziewczynę lub chłopaka, czy woli mieć ich wielu, a nawet czy chcę być z osobą tej samej płci! No bo przecież to jest ich życie, a nie innych ludzi.
Więc dlaczego ludzie oceniają takie osoby po ich związkach?
To, że kobieta woli mieć wielu mężczyzn nie oznacza, że jest puszczalska. Może to oznaczać, że szuka tego idealnego chłopaka i tylko dlatego jest w tylu związkach.
Zaś to, że mężczyzna ma wiele dziewczyn nie musi oznaczać, że jest taki cudowny.
Każda sytuacja może mieć inne znaczenie, tylko trzeba dostrzec jej drugie dno, a nie zatrzymać się na pozorach. Gdyby każdy oceniał każdego po pozorach to na tym świecie nie byłoby miłości, przyjaźni, wyrozumiałości i szacunku!
Reasumując wszystkie moje myśli na ten temat, stwierdzam, że takie ocenianie nic nam nie da. Każdy ma swoje życie, więc niech nim żyje i się cieszy, a nie wtrąca się do życia innych ludzi i wszystko komentuje! Nie stwarzajmy żadnych sztucznych barier, co można robić kobiecie, a co mężczyźnie! Niech każda osoba indywidualnie stwierdzi jakie są jej zasady i reguły!
A Wy co myślicie na ten temat?

12 komentarzy:

 1. zacznę od nakrzyczenia na Ciebie!!!
  jesteś zła, bezuczuciowa i najgorsza! tak! jestem na ciebie bardzo, ale to bardzo zła! pisząc do ciebie na maila i pytając się kiedy można spodziewać się następnego postu odpisałaś mi ,,Moim jednym z nowych postanowień jest regularność i częste dodawanie postów. Na razie zacznę od jednego posta w tygodniu, a potem się zobaczy. Jako główny termin wyznaczam sobie niedzielę około godziny 21." Czekam od godziny 21, co pół godziny odświeżam i nic nie ma!!! O której Pure dodała post?! O 23:16!!!! jestem wściekła!!!!! mam nadzieję, że mi to wynagrodzisz...
  chociaż...
  sam post mi to wynagradza! dobrze, że chociaż jest!
  na ten temat ja zaś uważam, że taka jest prawda. owszem, nie możemy wtrącać się do czyjegoś życia, no, ale jak to ten twój kolega powiedział ,,Jeśli jeden klucz pasuje do wielu zamków to jest dobrym kluczem, ale jeżeli do jednego zamka pasuje wiele kluczy to już coś nie tak..." co pokazuje, że nawet jakieś cytaty, przysłowia mówią coś na ten temat. Bo skoro kobieta jest postrzegana jako a odpowiedzialna i uczuciowa, to niech taka będzie! To mężczyzna jest od innej roboty! w skrócie, zgadzam się z twoim kolegą!
  Zdjęcia są prześliczne, bo ty na nich jesteś!
  zadziwia mnie z każdym postem twój postęp, który widać nawet z posta na post! dojrzewasz!
  Ale teraz chce odejść od posta. chodzi mi o to, że piszesz na blogu sporo o znajomych, kolegach, koleżankach, przyjaciołach, ale ja nigdy pod tym postem nie widziałam komentarza twoich znajomych i teraz pytanie o co chodzi?! czy twoi znajomi nie wiedzą, ze prowadzisz bloga, czy mają na to wylane, czy może czytają, ale nie komentują?!
  Pod tym postem chce widzieć komentarze twoich znajomych, więc : ZNAJOMI PURE HEROINE, JEŻELI CZYTACIE TEN POST TO NAPISZCIE JAKIŚ KOMENTARZ, KTÓRY DODA TEJ CUDOWNEJ DZIEWCZYNIE SIŁY DO NASTĘPNYCH POSTÓW! WSPIERAJCIE JĄ, BO W ŻYCIU BLOGERA SĄ NIERAZ CIĘŻKIE CHWILE, O KTÓRYCH NIE CHCĄ TE OSOBY MÓWIĆ! BĄDŹCIE Z NIĄ CAŁYM SOBĄ!!!!! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jesteś stuknięta Klara! Za długie komentarze piszesz! Lepiej weź się za naukę lub idź wreszcie na ten trening, bo Cię wydam przed rodzicami!!!!! :*

   Usuń
  2. Oto komentarz, który doda tej cudownej dziewczynie sił do następnych postów :*

   Usuń
  3. A tak serio, to ja i inni znajomi Pure ( nie wiem dlaczego, ale śmieszy mnie jak tak się do niej zwracasz xd ) dużo rozmawiamy z nią o tym blogu, chwalimy itd. Myślę, że samo to ją motywuje do pracy i raczej liczy na komentarze innych czytelników. Ale oczywiście, jeśli sobie życzy to z chęcią będę komentować każdy jej post :*

   Usuń
 2. Stereotypy są najgorszą rzeczą chyba. Nienawidzę ich. Wiele ludzi sie ich trzyma, aczkolwiek każdy jest inny. Jeżeli kobieta zmienia często mężczyzna to po prostu albo sie bawi zyciem albo szuka tego jedynego. Faceci robią to bardzije "chamsko". Oczywiscie nie kazdy
  http://aleksandraaa6.blogspot.com/2015/09/f-r-i-e-n-d-s.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz racje to dość ciekawy temat. Dłużej nigdy nad tym nie myślałam. Myślę, że to indywidualna sprawa, każdego człowieka i każdy ma inny punkt widzenia :)
  yolooliwkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Całe szczęście ze w stereotypy nie wierze
  http://happinessismytarget.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest wzięte tylko ze względu na to, że kobieta, która miała wielu chłopaków zawsze była dziwką. Zawsze zaspokajała ich potrzeby i to stąd się wzięło, że dziewczyna nie może zmieniać chłopaków jak rękawiczki. Zaś u mężczyzn wzięło się to przypadkowo. Każdy się chwalił ile kto zaliczył i kto wiecej zaliczył, to był taki fajny i w ogóle! xd
  Chociaż nie powinniśmy już tak na to patrzeć, to pomimo tego, cały czas to robimy!
  Twój kolega bardzo dobrze gada o tym kluczu i zamkach, pomimo tego, ze jest to dość znany cytat, to jednak podziwiam go za to, że odważył się to powiedzieć na lekcji, tak publicznie przy nauczycielce! Pozdro dla niego!
  Czekam na następny post! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kilka razy zastanawialam sie nad tym problemem, ale w sumie doszłam do wniosku że ja też nie mam zbyt dobrego zdania o facetach, którzy co chwile mają nowe laski ;) więc nie oceniam ich jakoś lepiej niż dziewczyn


  http://dalenadaily.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Czemu mamy być gorsze? Skoro faceci potrafią być z kilkoma na raz ;D Ale jeżeli dziewczyna tak zmienia facetów to nie ma do siebie szacunku :p Chociaż nie zgadzam się z tym , że kobieta MUSI być zawsze przy facecie i wszystko za niego robić a on ma tylko pracować.
  http://dabroskys.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mądry post!
  Każda kobieta ma prawo do znalezienia tego idealnego mężczyzny, co jest w dzisiejszych czasach strasznie trudne. Niektóre mają te szczęście i od razu trafiają na tego jedynego - jednak inne muszą poszukać. Te stereotypy są straszne.


  http://strongwomeen.blogspot.com/2015/09/dresslink-klikamy.html - jeżeli możesz to poklikaj w linki w tym wpisie to dla nas bardzo ważne ;) Jeżeli napiszesz ich cenę to się odwdzięczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że kobieta ma prawo zmieniać facetów. Bywa tak w związkach, że mimo jesteśmy ze sobą długo czujemy, że jednak nie pasujemy do siebie bo zbyt duża różnica charakterów jest między nami. Zarówno jak facet i kobieta ma prawo do zmiany partnera, bo każdy z nas szuka tego ideału. Dobrze szanujący facet, nie naruszy tego co jest najcenniejszym skarbem u kobiety.

  http://sisteerfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń