sobota, 23 maja 2015

BOOK

Siemanko! 
Znowu tu przybyłam! Dzisiaj chciałabym się pochwalić moim nowym nabytkiem, w którym jestem zakochana już od jakiegoś czasu!

Jest to książka Eric'a - Emmanuel'a SCHMITT'a Oskar i pani Róża!!!

Książka opowiada o dziesięcioletnim chłopcu - Oskarze - który leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje pani Róża (była zapaśniczka), która opowiada mu o bardzo ciekawej historii pewnego mężczyzny, który żył bardzo daawno, daawno temu... Następnie pani Róża składa Oskarowi pewną propozycję, dzięki której chłopczyk powoli przyzwyczaja się do śmierci, a dzięki temu przeżywa wiele ciekawych historii.
Książka jest bardzo ciekawa i zachwycająca. Porusza bardzo ważne sprawy takie jak wiara, rodzina czy śmierć. Szczerze mówiąc, czytając zakończenie książki płakałam, ponieważ było to bardzo smutne i wzruszające...

Kiedyś z kółkiem teatralnym, do którego należałam, wystawialiśmy przedstawienie pod tytułem Oskar i pani Róża i to właśnie stąd znam te książkę oraz jestem w niej zakochana!
Wszystkim, którzy nie czytali tej książki polecam kupienie! Wydawnictwo ZNAK książkę te sprzedaje w dość dobrej cenie, dlatego serdecznie Was zapraszam na ich stronę (http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3182,Oskar-i-pani-Roza) i zakupienie tej cudownej książki!
A może przeczytaliście już te książkę? I co o niej sądzicie? Napiszcie swoje opinie w komentarzach!!

11 komentarzy:

 1. Kocham te książkę! Jest wspaniała! Przeczytałam już chyba 19472027239 razy! Jest to wspaniała książka, która naprawdę wiele pozwala zauważyć i no.. :D
  Chętnie obejrzałabym takie przedstawienie! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie czytałam :/ Ale wydaje się ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka. Bardzo ją polecam

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam :)

  obserwuje moze mój blog tez ci sie spodoba i zaobserwujesz:)

  https://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Przez Ciebie nie mam ochoty jej czytac, dzieki :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. czytałam kilkukrotnie, jest bardzo poruszająca i po jej przeczytaniu napływa wiele refleksji na temat ludzkiego życia i jego znaczenia. Polecam tę książkę, swoją kupiłam za 8 zł w oprawie miękkiej. Bardzo szybko się ją czyta. Polecam równiez film nakręcony na podstawie tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam i bardzo mi się podobała :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja zabieram się za nią od dawna, ale ciągle coś mi nie po drodze, a w tym roku matura, więc niestety cały wolny czas na czytanie zniknął :(

  sarahfrompl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja lektura szkolna, ale uwielbiam :D

  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń